Ciddi Sağlıklı Saçlar İçin Şu Anda Edinilmesi Gereken 5 Alışkanlık

Düzenli Saç Kesimleri 
Tüm uzmanlar aynı fikirde: Salondan kaçınmak saçınızı büyütmek için verimsizdir. Philip Kingsley Trichological Clinic'teki trikolog (veya saç uzmanı) Stephen Pullan, "Uçlar kuruyor ve yarıyor, bu yüzden uzunluğa sahip değilsiniz" diye açıklıyor. Düzenli saç kesimleri minimum bölünmüş uçlar veya kırılma sağlar. Saçlarını büyütmek için sana söylenen altı efsane daha var.

Mümkün olduğunca Doğal Olun
Saçınızın hafta boyunca sürdüğü her şeyden dinlenmeye ihtiyacı vardır. New York'taki Columbia Üniversitesi Tıp Merkezi'nde dermatolog olan Lindsey Bordone, hafta sonunu saçınızın iyileşmesine izin vermek için kullanmanızı tavsiye ediyor. Mümkünse saçınızın kurumasına izin verin, ısıtmalı şekillendirici ürünlerden kaçının ve saç şaftının gereksiz yere çekilmesini önlemek için at kuyruğu veya sıkı bir kafa bandından uzak tutun. Başka bir deyişle, bazen saçınızın biraz soğumasına izin vermeniz gerekir.

Saç Derisini Gözardı Etme
Kuruluk ve kaşıntı nedeniyle başınızı sürekli çiziyorsanız ve eczane şampuanları yardımcı olmazsa, bir doktora danışın. Bordone, “Görmezden gelme” diyor. “Kronik bir kaşıntı kafa derinizi travmatize eder.” Cleveland Clinic'e göre, çalışmakta zorlanıyorsanız veya kaşıntılı lekeler ağrıyorsa kaşıntı sorun yaratabilir.

Sağlıklı Beslenmeye Devam Edin
Bu sağlıklı saç alışkanlığı, gerçek saçlarınızla hiçbir ilgisi yok gibi görünebilir: dengeli bir diyet. "Protein saçın yapı taşıdır, çünkü saç keratinize protein" diyor Pullan. Saç esansiyel olmayan bir doku olarak kabul edilir, bu nedenle vücut önce saç foliküllerine protein göndermez - kalp veya karaciğer gibi temel organlara odaklanır - ancak yeterince yerseniz, vücut protein dağıtabilir gereken her yerde. Diğer bir önemli besin demirdir. "Bu saç için bir enerji kaynağı," diyor Pullan. "Saçın ihtiyacı olan bir mineraldir." Aslında, çalışmalar demir eksikliğinin kadın desenli saç dökülmesine bağlı olduğunu göstermiştir.

Ama vejeteryansanız endişelenmeyin; yine de diyetinizde protein çalıştırabilirsiniz.

Sıcak Araçlardan Kaçının (veya En Azında Saçlarınızı Onlardan Koruyun)
Saçlarınızı her gün fönle kurutmakta ısrar ediyorsanız, akıllı olun: Saçınıza en yüksek seviyeyi uzun süre konsantre etmeyin. Pullan, “Daha serin bir ortamda ve daha düşük hızda hareket etmesini sağlayın” diyor. “Biraz daha uzun sürüyor, ama biraz daha fazla özen ve zaman faydalı olacak.” Saçınızı sıcak bir değnek veya demirle kıvırmayı veya düzeltmeyi planlıyorsanız, önceden koruyucu bir sprey kullanın - bu Bumble ve Bumble renkçisi Amelia Trammel'in numarası -bir istemciler için bir kural.